Real Madryt po raz piętnasty wygrał Ligę Mistrzów UEFA 2024

Loading

W sobotę, 1 czerwca, słynny hiszpański klub piłkarski Real Madryt wygrał Ligę Mistrzów UEFA po raz piętnasty! Żaden inny zespół nie osiągnął takiego wyniku w najważniejszych europejskich rozgrywkach klubowych.

Finałowy mecz Ligi Mistrzów 2024 odbył się na stadionie Wembley w Londynie. Real Madryt pokonał Borussię Dortmund 2:0. W pierwszej połowie przewagę na boisku mieli piłkarze niemieckiego klubu, ale nie udało im się zdobyć ani jednej bramki. Natomiast w drugiej połowie dominowali Hiszpanie. Pierwszą bramkę dla Borussii zdobył prawy obrońca Dani Carvajal w 74 minucie. W 83 minucie Vinicius Júnior napastnik Realu Madryt podwoił wynik i zapewnił swojej drużynie przekonujące zwycięstwo.

Spain Voyages gratuluje Realowi Madryt tytułu mistrzowskiego!

Przeczytaj inne aktualności z Hiszpanii na naszej stronie internetowej.

A także dołącz do nas na Pinterest, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.