Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej pokonuje Uzbekistan na Igrzyskach Olimpijskich 2024 we Francji

Loading

Pierwszego dnia Igrzysk Olimpijskich 2024 24 lipca, męska reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej pokonała Uzbekistan 2-1. Mecz odbył się na stadionie Parc des Princes w Paryżu.

Pomimo faktu, że oficjalna ceremonia otwarcia odbędzie się 26 lipca, niektóre dyscypliny rozpoczęły się dwa dni wcześniej. Wynika to z optymalnego czasu na przywrócenie kondycji fizycznej sportowców. Pomiędzy meczami jednej reprezentacji powinny upłynąć minimum trzy dni. Ponadto harmonogram został tak skonstruowany, aby finały rozgrywek grupowych odbyły się przed zamknięciem Igrzysk 11 sierpnia.

Kilka tygodni temu Hiszpanie udowodnili swój najwyższy poziom gry, wygrywając finał Euro 2024. Nic więc dziwnego, że i tym razem dominowali na boisku. Zawodnik reprezentacji Hiszpanii U-21 Marc Pubil otworzył wynik w 29. minucie. W trzeciej doliczonej minucie pierwszej połowy Uzbecy odrobili straty. Autorem bramki był Eldor Shomurodov.

Wszystko rozstrzygnęło się w 62. minucie, gdy do bramki Uzbekistanu trafiła piłka wystrzelona przez Sergio Gomeza, debiutującego w drużynie Realu Sociedad.

Kolejnym meczem reprezentacji będzie spotkanie z Dominikaną 27 lipca, a następnie z Egiptem 30 lipca.

Przeczytaj inne aktualności z Hiszpanii na naszej stronie internetowej.

A także dołącz do nas na Pinterest, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.