ЄС відкладає запровадження біометричної системи прикордонного контролю
Європейський Союз знову відтерміновує запровадження біометричної системи перевірки в’їзду та виїзду (EES) для громадян країн, які не є його членами. Планувалося, що вона почне функціонувати з 10 листопада 2024 року. Але Німеччина, Франція та Нідерланди заявили про технічну неготовність своїх прикордонних систем, що змусило ЄС переглянути строки впровадження нововведення.
Entry/Exit System (EES) — нова система перевірки в’їзду і виїзду, яка дає змогу автоматизувати процес реєстрації даних громадян, які не є резидентами ЄС. Замість того щоб поставити звичний штамп у паспорті, вони повинні будуть пройти біометричну перевірку, що передбачає зняття відбитків пальців і сканування обличчя. Ця інформація буде прив’язана до паспорта мандрівника, щоб створити цифровий запис. Завдяки йому процес перетину кордонів у майбутньому значно прискориться.
EES застосовуватиметься на всіх зовнішніх кордонах Шенгенської зони, включно з аеропортами, автомобільними, залізничними та морськими пунктами пропуску. Уперше нововведення торкнеться і громадян Великої Британії, які також змушені будуть проходити біометричні перевірки під час в’їзду на територію Союзу, зокрема і в Іспанію.
Головною причиною затримки стала невідповідність технічних можливостей країн ЄС. Німеччина, Франція і Нідерланди, які обробляють близько 40% пасажиропотоку на зовнішніх кордонах Союзу, заявили про недостатню стабільність і функціональність системи, що надається агентством EU-Lisa.
Як зазначила єврокомісар із внутрішніх справ Ільва Йоганссон, дата 10 листопада більше не актуальна, і нового графіка впровадження EES поки що не визначено. Обговорюється можливість поетапного запуску системи в міру готовності країн-учасниць.
До впровадження біометричної системи перевірки в’їзду мандрівники, які прямують до ЄС, проходитимуть звичний паспортний контроль. Але нововведення неминуче, тож туристам, які планують поїздки до Іспанії, слід бути готовими до змін.
Entry/Exit System має значно покращити безпеку та контроль на кордонах, а також мінімізувати випадки нелегального в’їзду та фальсифікацій. Але, як показують неодноразові затримки, розробка та впровадження такого масштабного IT-рішення потребує ретельної підготовки та тестування.
Читайте більше новин Іспанії на нашому сайті.
А також приєднуйтесь до нас у Pinterest, щоб бути в курсі останніх подій.
Фото Unclesam із сайту stock.adobe.com