Парк Гуель по праву вважається однією з головних пам’яток Барселони. Над ним працював найзнаменитіший іспанський архітектор — Антоніо Гауді, чий стиль легко впізнається. У його дизайні відсутні прямі кути, а в деталях рясно використовуються мозаїчні елементи. Чим же примітне це місце? Давайте разом розберемося.
Ідея створення парку належить меценату Еусебі Гуелю, на честь якого зелена зона і отримала свою назву. Він надихнувся англійськими садами, які були у моді на стику XIX і XX століть.
У 1901 році Гуель придбав 15 гектарів землі, де за його задумом, крім парку, мали розміщуватися шість десятків приватних угідь. Ділянка вже містила заміський будинок Larrard House, де з часом і оселився меценат. Пізніше будівля стала муніципальною школою.
Однак, барселонці не підтримали таку ідею. На той час ця територія була віддалена від центру міста, мала складний ландшафт і вважалася непривабливою для житла. Таким чином було продано всього дві ділянки.
Парк створювався у три етапи. На першому — укріпили та облаштували схили. На другому — проклали дороги, звели вхідні павільйони та стіни. На третьому — побудували два будинки та колонаду. А знаменита звивиста лавка була створена на третьому етапі, на початку 1910-х років.
Антоніо Гауді, який працював над парком у своєму авторському стилі, придбав один із двох нових будинків, зведених на його території, і прожив там два десятки років. У 1963 році в ньому відкрили музей, присвячений архітектору. Другий будинок належав його другові — адвокату Тріасу-і-Доменеку, і досі є володінням його спадкоємців.
У зв’язку з фінансовими проблемами, у 1920-х роках нащадки Гуеля були змушені продати парк мерії Барселони. Так ця територія стала належати місту. У 1984 році вона була оголошена об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Перше, що бачать відвідувачі, — центральний вхід із двома павільйонами. Праву будівлю з впізнаваною вежею займає адміністрація. Другий будинок — Casa del Guarda — призначався для проживання воротаря. Зараз у ньому знаходиться філія Музею історії міста Барселони (Museu d’Història de Barcelona, або MUHBA).
Біля входу одразу починаються парадні сходи з фонтанами, що ведуть до Зали ста колон (La Sala Hipòstila). Біля їхнього підніжжя знаходиться один із символів цього місця — мозаїчна саламандра (El Drac). Над залою розташований центральний об’єкт парку Гуель — тераса з довгою звивистою лавою у формі морського змія, прикрашена мозаїкою. З неї можна роздивитися головний вхід і міську панораму за ним.
Усі доріжки на території тісно інтегровані в гірський ландшафт. Вони прокладені під склепіннями, між колонами, віадуками.
Найвища точка парку — пагорб Трьох Хрестів (El Turó de les Tres Creus) або Кальварія. До нього ведуть сходи, а на вершині, як можна зрозуміти з назви, розташовані три кам’яні хрести. З цього місця відкривається неймовірний краєвид на Барселону.
Вхід до парку Гуель у Барселоні — платний. Квиток для дорослих обійдеться в 13 євро, для дітей від 7 до 12 років — 9,50 євро. У його вартість також входить відвідування Casa del Guarda.
Парк працює щодня з 9:30. Останні відвідувачі пропускаються о 19:30. Після входу кожен може провести в парку стільки часу, скільки йому необхідно. Однак, якщо ви вийшли за межі території, назад за тим самим квитком ви не ввійдете.
До парку Гуель можна дістатися кількома способами. Перший варіант — доїхати до станції метрополітену Lesseps на лінії 3. Виходити зручніше з боку вулиці Avinguda del Santuari de Sant Josep de la Muntanya, де є ескалатор. До парку необхідно пройтися 20 хвилин.
Також можна скористатися автобусами H6 і D40. Найближча зупинка поруч із парком — Travessera de Dalt. Від неї доведеться пройти близько 10 хвилин по Avinguda del Santuari de Sant Josep de la Muntanya або по Carrer Larrard.
Приблизно на такій самій відстані від парку, на вулиці Avinguda de la Mare de Déu de Montserrat, зупиняються тур-автобуси Bus Turístic (синя лінія) і Barcelona City Tour (зелений маршрут «Схід»). До парку найзручніше йти вулицею Av. Pompeu Fabra. Так ви легко дістанетеся до входу з боку Carretera del Carmel.
Після активної прогулянки парком Гуель напевно захочеться смачно поїсти. Ми підібрали чотири локації з хорошими відгуками, де це можна зробити:
На відстані від парку, комфортній для пішої прогулянки, є кілька готелів різних категорій із чудовими відгуками:
Парк Гуель — це сад з унікальними елементами, спроєктований відомим каталонським архітектором Антоніо Гауді.
Ні, для відвідування парку необхідно придбати квиток. Діти до 7 років допускаються безплатно.
Свій візит краще планувати заздалегідь, щоб гарантовано потрапити на територію парку.
У парку немає кав’ярень, проте обладнано спеціальну зону для пікніка.
Для спокійної прогулянки парком варто виділити щонайменше дві години.
Так, у парку є кілька громадських вбиралень: на Carretera del Carmel, біля центрального входу, на Passeig de les Palmeres біля Plaça de la Natura і поруч зі входом з боку Carrer d’Olot. Покажчики підкажуть вам дорогу.
Додайте нашу статтю до закладок: у ній багато корисної інформації.
Якщо вам сподобалася ця стаття, підпишіться на нашу розсилку та Telegram.
Ви також можете приєднатися до нас на Pinterest, щоб бути в курсі останніх новин
Не уявляєте своє життя без гастрономічних вражень? Читайте в нашому дайджесті, які ресторани і бари…
Аліканте закінчує підготовку до різдвяних свят. На грудень і початок січня міська рада запланувала понад…
Різдво в Каталонії — особливе свято. У цьому регіоні є унікальні традиції, які більше ніде…
П'ятий тур групового етапу Ліги чемпіонів пройшов 26 і 27 листопада. У перший день грали…
Cortylandia, що стала невід'ємною частиною різдвяних традицій Мадрида, незабаром стартує в Мадриді. Офіційно дата поки…
Іспанія вражає різноманітністю свого ландшафту — від пологих морських берегів до високих гірських систем. Не…